Aktualności

Opublikowano: 09.04.2020

Wolna Strefa działa z #PajacykBezPrzerwy dla dzieci.

Zamknięcie szkół na skutek pandemii COVID19 to dla wielu dzieci koniec regularnych posiłków, a nawet odebranie jedynej szansy na spożycie ciepłego posiłku w ciągu dnia.

Nasza organizacja, Pajacyk i Pajacykowa Sieć Pomocowa działają ze zdwojoną siłą! Nie robimy sobie przerwy od obowiązków i wzywamy Was do działania dla tych, którzy pomocy potrzebują teraz najbardziej.

Zamknięcie szkół i innych placówek opiekuńczo wychowawczych, w których działamy, uniemożliwiło finansowanie i wydawanie posiłków dzieciom objętych dożywianiem i wymogło na nas zmianę dotychczasowych działań. To dla nas duże wyzwanie, ale wiemy, że z Waszą pomocą wszystko jest możliwe! Możecie nas weprzeć, przekazując darowiznę na naszą Pajacykową zbiórkę i pomóc nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących dzieci: https://pomagamy.pl/pajacyk/16-2251

Posiłek pełen witamin to odporność i zdrowie, które teraz jest szczególnie ważne. Postanowiliśmy dostarczyć dzieciom i ich rodzinom paczki żywnościowe. Co się w nich znajduje? Zobacz skład paczki. Ponadto każda z nich zawiera niezbędne artykuły higieniczne takie jak: mydło czy papier. Paczki zostały przygotowane przez pracowników sklepów Auchan.

Kto zostanie objęty naszą pomocą? My oraz pozostałe organizacje działające w ramach Pajacykowej Sieci Pomocowej przeprowadziliśmy rozpoznanie potrzeb w naszych regionach, wśród podopiecznych objętych programem Pajacyk oraz dzieci korzystających ze wsparcia z innych źródeł, które w obecnej sytuacji zostały bez pomocy. Przewidujemy, że potrzeby każdego dnia będą coraz większe.

Jak dostarczamy paczki? Pod drzwi domów, gdzie mieszkają potrzebujące dzieci i ich rodziny, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zależy nam, aby każda rodzina otrzymała taką paczkę przed świętami Wielkanocnymi, dlatego Stowarzyszeniu „Nadzieja Rodzinie” w dystrybucji paczek żywnościowych pomaga 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Dbajmy o siebie, naszych bliskich i otaczających nas ludzi, troszczmy się o siebie wzajemnie!

Pamiętajcie – póki dzieci nas potrzebują, na pomoc nie dajemy sobie przerwy – wpłać, udostępnij i działaj z Pajacykiem!